توضیحات کامل :

پاورپوینت دردسرهای زندگی زناشویی بعد از بچه دار شدن در 30 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

زندگی زناشویی بعد از تولد بچه ها

تحول بزرگ در رابطه زوجین

یافته های محققین

دردسرهای زندگی زناشویی بعد از بچه دار شدن

راهکارهای مناسب برای زوجین

سخن آخر

 

بخشی از متن

مقدمه

دردسرهای زندگی زناشویی بعد از بچه دار شدن چیست؟ علیرغم اینکه در سرتاسر جهان، مردم بر این باورند که والد شدن با ارزش ترین بخش زندگی است، تولد بچه ها در صورتی که باعث کاهش توجه و رسیدگی به عاطفی شود، می تواند یکی از عوامل اصلی کاهش رضایت از رابطه زناشویی باشد. خوب است که بسیاری از والدین این پیوند با فرزند را ارزشمند می دانند اما انتقال به مرحله ای از زندگی با مسئولیت های پدر و مادر شدن باعث تغییرات عمیق در ازدواج و خوشبختی کلی می شود و این تغییر لزوما در مسیر بهتر شدن نیست.

زندگی زناشویی بعد از تولد بچه ها

خانواده ها معمولاً با سطح انتظارات زیاد از حضور یک نوزاد استقبال می کنند اما همانطور که پیوند مادر با کودک رشد می کند، با درصد بالایی این احتمال وجود دارد که روابط دیگر او رو به وخامت برود. در کتابی به نام«افسانه‌های بزرگ روابط صمیمانه: قرارها، رابطه جنسی و ازدواج» دهه‌ها مطالعه درباره تأثیرات روان‌شناختی داشتن فرزند، بررسی شده و این چیزی است که ادبیات تحقیق نشان می‌دهد.

وقتی افراد ازدواج می کنند، معمولاً عاشق و خوشحال هستند که تصمیم به ازدواج با یکدیکر می گیرند. اما پس از آن، همه چیز تمایل به تغییر دارد. به‌ طور متوسط، رضایت زوج‌ها از ازدواج در سال‌های اول کاهش می ‌یابد و اگر این کاهش شدید باشد، با احتمال بیشتری به طلاق می انجامد. مسیر عشق و شور اولیه به سراشیبی زوال می افتد و این قبل از آن زمانی است که برای خرید سیسمونی نوزاد اقدام می شود. حال باید در نظر بگیرید بعد از تولد بچه ها چه اتفاقی می افتد.

  و ...