توضیحات کامل :

پاورپوینت بررسی توهم فرگولی در 38 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

توهم فرگولی چیست؟

اینفوگرافیک توهم فرگولی چیست؟

نامگذاری توهم فرگولی

علل ایجاد توهم فرگولی

نظریه علل ایجاد توهم فرگولی

چه کسی به سندروم توهم فرگولی مبتلا می شود؟

زیر گروه های توهم فرگولی

درمان اختلال توهم فرگولی

چگونه از شخصی که به توهم فرگولی مبتلا است مراقبت کنیم؟

جلوگیری از فرسودگی و افزایش پیشرفت اختلال فرگولی در بیماران

 

بخشی از متن

مقدمه

توهم فرگولی یک بیماری روانی است. همچنین به عنوان سندروم imposter یا توهم Capgras شناخته می شود. افرادی که این نوع توهم را تجربه می کنند باور غیر منطقی خواهند داشت که فردی را که می شناسند یا نمی شناسند جایگزین یک شیاد (فریبکار) شده است. یا این که مدام قصد تعقیب و گریز آن ها را دارد. به عنوان مثال ممکن است همسرشان را به فریب کاری خود متهم کنند. این امر می تواند هم برای شخص دچار توهم و هم برای شخصی كه او متهم می داند ناراحت كننده باشد. در بعضی موارد، ممکن است فردی که دچار توهم می شود حیوان، شی یا حتی خانه ای را فریبکار و شیاد تلقی کند. توهم فرگولی می تواند هر کسی را درگیر کند، اما این بیماری روانی در زنان بیشتر مشاهده می شود. 

توهم فرگولی چیست؟

انسان ها ظرفیت های مختلفی را برای کمک به یادآوری اشخاص و اشیاء در دنیای اجتماعی خود تکامل داده اند: تمایز بین عوامل و اشیاء در محیط آن ها، شناسایی عوامل آگاه، شناسایی افراد، شناسایی افراد خاص شناخته شده و پیگیری ماندگاری آن ها در طول زمان. هر یک از این ظرفیت ها ممکن است به طور موقت مختل شود. به عنوان مثال باعث اختلال در تشخیص یک فرد آشنا در هنگام راه رفتن در خیابان شود. کاری که همه ما گاه و بی گاه انجام می دهیم که در صورت عدم معالجه به یکی از اختلالات روانی تبدیل می شود. آسیب مغزی یا بیماری روانی ممکن است باعث ایجاد اختلال نا پایدار، حتی دائمی، در هر یک از این ظرفیت ها یا ترکیبی از آن ها شود. مطالعه این موارد پایدار تر فرصتی منحصر به فرد برای یادگیری بیشتر در مورد خطا های ردیابی و شناسایی عامل و در نتیجه درک بهتر سیستم های عادی برای ردیابی عامل را فراهم می کند.

هدف ما در این مبحث اتخاذ این روش برای پیشبرد درک فرآیند های طبیعی برای شناسایی و ردیابی فرد از طریق نوع خاصی از خطای بالینی شناسایی شخص است: توهم فرگولی.

  و ...